Golf to sport, w który wielu z nas grało w pewnym momencie swojego życia. Dla reszty z nas może to być onieśmielająca część kultury, której nie rozumiemy. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak grać w golfa lub jak to jest, gdy ktoś rzeczywiście gra w golfa, ten artykuł pomoże! Zaczniemy od podstaw: scoring, postawa i chwyt, putting, tee shots (w tym fairway shots), uderzenia z nierówności (jak bunkry), i więcej.

Scoring: kilka rzeczy, które warto wiedzieć

Punktacja jest bardzo ważną częścią golfa. Aby wygrać, trzeba trafić piłką do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Gracz z najniższym wynikiem wygrywa każdy dołek i tym samym otrzymuje jeden punkt dla swojej drużyny. Jeśli obaj gracze wbiją swoje piłki do tego samego bunkra, to jest to tzw. remis i za ten dołek nie przyznaje się punktów.

Gracz z najniższym łącznym wynikiem (całkowitą liczbą punktów) wygrywa mecz; jeśli w turnieju jest więcej niż jedna runda, gracze również przechodzą do kolejnych rund, aż do momentu, gdy pozostanie tylko jeden zwycięzca!

Postawa i chwyt

  • Postawa i chwyt
  • Postawa: Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion, kolanami lekko ugiętymi i rękami rozluźnionymi po bokach.
  • Chwyt: trzymaj kij mocno, ale nie mocno. Lewą rękę umieszczamy na końcu uchwytu z kciukiem skierowanym do góry, a prawą na górze, również z kciukiem skierowanym do góry. Oba kciuki powinny być oddalone od siebie o około 1 cal.

Leave a comment