Categories
Zasady

Gra w golfa i jej reguły

Reguły golfa to zbiór wytycznych, które zostały opracowane na przestrzeni wielu lat przez United States Golf Association (USGA) oraz Royal and Ancient Golf Club of St Andrews (R&A). Zasady te zostały spisane w celu zapewnienia uczciwej gry wszystkich graczy. Jako takie, mają być ściśle przestrzegane przez każdego grającego w golfa, czy to na polu, czy w domu. Jeśli chcesz uniknąć kar i zachować dobrą sportową postawę podczas gry w tę wspaniałą grę, to ważne jest, abyś poznał te zasady, abyś mógł je prawidłowo przestrzegać!

PODSTAWY

  • Jakie są zasady gry w golfa?
  • Jak się gra w golfa?
  • Jaka jest definicja golfa?
  • Podstawy gry w 18 dołków są dość proste, ale są pewne niuanse, które mogą potknąć się nawet doświadczonych graczy. Będziemy pokrywać te w tym przewodniku, aby pomóc Ci zrozumieć podstawy i zacząć na swojej drodze do bycia profesjonalistą!

JAK GRAĆ

Zasady gry w golfa są dość proste, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyruszeniem na pole.

  • Graj z przyjaciółmi lub rodziną, którzy są ekspertami w golfie. To pomoże zapewnić, że gra jest zabawa, a nie frustrujące.
  • Bądź przygotowany na deszcz-golfing w deszczu może być tak samo zabawne (i nie prawie tak błotnisty!) jak gra w słońcu!
  • Przynieś ze sobą dużo przekąsek i napojów – nigdy nie wiesz, kiedy będziesz głodny lub spragniony, więc najlepiej mieć jedzenie i napoje dostępne przez cały czas!

AGENCJE ZEWNĘTRZNE

USGA

USGA to United States Golf Association, która nadzoruje golf w Ameryce. Jest odpowiedzialna za ustalanie i egzekwowanie zasad gry, jak również za wspieranie amatorów i zawodowych golfistów, którzy są członkami organizacji. USGA organizuje również krajowe mistrzostwa na wszystkich poziomach gry, w tym U.S. Open i inne duże międzynarodowe zawody (jak również lokalne mistrzostwa w różnych klubach w całym kraju).

Zasady USGA (zasadygolfa) – zasady gry w grę komputerową Wiedźmin 3: Dziki Gon zawarte w tytułach Wiedźmin 3: Dziki Gon mają różne nazwy w poszczególnych miejscach świata (np., „Zasady”) oraz na różnych poziomach przyrody („Gospodarcza”).

ORGANIZACJE ZEWNĘTRZNE

USGA ma kompleksową listę wszystkich organizacji golfowych, które można znaleźć, ale oto niektóre z biggies:

  • PGA – Ta organizacja obejmuje PGA Tour, który nadzoruje profesjonalne turnieje golfowe w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Są to wydarzenia, które prawdopodobnie słyszeliście o- Masters Tournament, na przykład. PGA nadzoruje również turnieje amatorskie.
  • The PGA of America – kolejny dla amatorów i profesjonalistów! Plus ma swoje własne muzeum w Nowym Jorku o nazwie „The World Golf Hall of Fame”. I można tam pójść za darmo!
  • LPGA – To skrót od Ladies Professional Golf Association, ale nie każda kobieta, która gra w golfa jest panią (i nie każda kobieta grająca nie jest). To, co mają wspólnego, to to, że konkurują na trasie razem, aby zarabiać pieniądze w swoim sporcie, który jest ogólnie uważany za dość trudny i wymagający fizycznie i psychicznie, a także finansowo satysfakcjonujący, jeśli jesteś naprawdę dobry w tym… ale nie martw się o to zbytnio; większość ludzi po prostu chce grać swobodnie, ponieważ jest to zabawa i relaks! Mają również swoje własne muzeum zwane „Muzeum Kobiet” (również darmowe) znajdujące się w pobliżu Południowej Karoliny, gdzie niektóre całkiem fajne rzeczy wydarzyły się podczas II wojny światowej jak budowanie samolotów ze złomu, który został wyrzucony po użyciu raz zanim recykling stał się popularny na całym świecie; więc weź pod uwagę: co się kręci to się kręci!

Leave a comment